Choď na obsah Choď na menu
 


Noční šepoty

Judith McNaught

Noční šepoty

Obrázok

V originále: Night Whispers (1998)

Vydal: Baronet, 2002
ObrázokAnotácia:

Sloan Reynoldsová je mladá policistka. Všední dny jejího života zčeří nečekaný telefonát jejího velmi bohatého otce, který se k ní po celý její život nikdy nehlásil. Sloan pozdní pozvání na milionářské sídlo odmítá, avšak změní názor, když ji agent Richardson informuje, že FBI jejího otce podezírá ze závažných zločinů. V milionářském Palm Beach se dívka seznámí s Noahem Maitlandem, otcovým obchodním partnerem, který je zároveň ústředním podezřelým - jenže všemu navzdory se do něho zamiluje, aby si tak vrchovatě zkomplikovala život…

Obrázok

Celých tridsať rokov Sloaninho života si jej otec nedal námahu, aby sa jej ozval. Rozviedol sa s jej matkou a vzal si so sobou ich staršiu dcéru, Paris. Keď sa sestry stretnú, už po dvoch dňoch sa medzi nimi zrodí náklonnosť, no Sloan k otcovi nepocíti nič. Namiesto toho sa zaľúbi do Pána Dokonalého, Noaha Maitlanda, ktorý je z úplne iného sveta ako Sloan. Taktiež sa zoznámi s autoritatívnou prastarou matkou, a jedna druhú si celkom obľúbia. Paul Richardson, ktorý sprevádza Sloan, sa zasa zahľadí do Paris, no nespúšťa z mysle poslanie, kvôli ktorému sa ocitli u Reynoldsovcov. Sloan rodine zatají, že je policajtka, a Paul vystupuje ako poisťovací agent. Takto môžu lepšie nenápadne sledovať Reynoldsovcov a získavať informácie. Podľa Paula nie je čistý ani Noah, a zbierka zbraní, ktorú Sloan objaví na jeho jachte, hrá Paulovi do karát. Do istého času plynie všetko pomerne pokojne, no v poslednej tretine kniha dostane poriadny spád – v rodine dôjde k vražde a Sloan sa stane hlavnou podozrivou, FBI zabaví Maitlandove lode a keď Noah zistí Sloaninu skutočnú identitu, je koniec aj ich vzťahu. Ako sa to všetko vyvŕbi, už prezrádza nebudem. Za seba môžem povedať, že ma táto kniha príjemne prekvapila, po mnohých negatívnych recenziách na Amazon.com som očakávala skôr prepadák. Isteže, toto nie je kniha len o láske, je to skôr romantická detektívka. Samotný vzťah medzi dvoma hlavnými hrdinami a taktiež detektívna zápletka má pár nedotiahnutých vecí, ale vzhľadom na počet strán sa ani veľa očakávať nedá. Možno sa mi to páčilo preto, lebo detektívky mám rovnako rada ako romantické knihy.


Pozn.: ak si obľúbite Paula Richardsona, nájdete ho aj v knihe Dokonalá (Perfect), ktorá sa odohráva o päť rokov skôr, ako Noční šepoty.

Spracovala Kristína

 

Náhľad fotografií zo zložky Judith McNaught

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Názor

(lubica1995, 9. 12. 2010 0:42)

Knihu som chytila do ruky o tretej na obed a dočítala ju teraz. Veľmi sa mi páčila. Od začiatku až do konca a to dávam prednosť príbehom s obdobia kráľov a vojvodov. Za mňa môžem povedať, že mňa žiadna kniha od tejto spisovateľky nesklamala. Hádam ešte raj. Ten som nedočítala. :(( Krásna krásna a tiež som mala na konci pocit, že je v nej primálo strán na dokončenie príbehu. Ale vtesnalo sa to tam... Možno sa to trošku mohlo pretiahnuť. Ale aj tak super.