Choď na obsah Choď na menu
 


Oddelené postele

La Vyrle SPENCER

ODDELENÉ POSTELE

SEPARATE BEDS

Vydavateľstvo: Ikar, 1994 / 2007

Obrázok ANOTÁCIA:

Svadba Claya Forrestera a Catheriny Andersonovej bola ako rozprávka. Lenže všetko, čo s ňou súviselo, bol podvod...

 

 

 

 

 

 

 Obrázok Mladý nádejný právnik Clay Forester si svoju budúcnosť predstavoval s bohatou a krásnou Jill Magnussonovou. Keď však študentka, s ktorou strávi vášnivú noc, otehotnie, Clay zmení plány a chce sa zosobášiť s Catherine. Pri záverečných advokátskych skúškach musí totiž predložiť vyhlásenie o bezúhonnosti a interrupcia alebo nemanželské dieťa by mohli ohroziť jeho sľubne sa rozvíjajúcu kariéru. Catherine zas chce manželstvom riešiť svoju finančnú situáciu. Nikto okrem nich dvoch sa nemá dozvedieť, že manželstvo je len formálne...

 

bloemen_natuur/18.gif

Túžba Herba Andersona po pohodlnom živote a peniazoch je taká veľká, že neváha využiť jediný prostriedok na ich dosiahnutie - svoju tehotnú devätnásťročnú dcéru Catherinu.

Keď si prečíta v jej denníku, že otcom jej dieťaťa je bohatý Clay Elgin Forrester, vidí v tom svoju vytúženú príležitosť a prinúti ju k návšteve Forresterovcov.

Keďže sa Catherine a Clay stretli vlastne iba raz, Clay ju hneď nespozná...

Catherine Marie Andersonová je príliš hrdá, aby od Claya prijala peniaze. Má už svoj plán:  ak si jej otec bude myslieť, že odišla, Herb už nebude mať čím Forresterovcov vydierať.

Clayovi rodičia sa k problému postavia zodpovedne: uvedomujú si, že tu ide o dieťa ich syna - ich vnúča. Apelujú na jeho morálnu povinnosť. 

Clay sa ale netúži oženiť s dievčaťom, ktoré vôbec nepozná a ktoré pochádza z rodiny, kde nepoznali lásku. 

Cath sa uchýli do penziónu pre nevydaté matky - Horizont, a povie o tom jedine svojej sesternici Bobbi Schumakerovej, ktorá má výčitky, pretože práve ona Cath s Clayom zoznámila. 

Ak si Cath myslela, že tým, že odíde, prinúti svojho otca zabudnúť na jeho plány, mýlila sa... Herb Anderson vrazí do domu Forresterovcov a napadne Claya. Po incidente ho odvedie polícia. 

Claya trápi svedomie a chce sa prostredníctvom Bobbi dozvedieť, kde je Cath. Bobbi ale dala Catherine slovo, že ju neprezradí. Povie Clayovi len to, že nešla na potrat. 

Clay sa s Cath napokon predsa len stretne - náhoda chce, aby ju zbadal pred univerzitou, kde študuje. Potom už nie je pre neho ťažké zistiť, kde Cath býva... 

Napokon obaja uzavrú spolu dohodu: vezmú sa a po určitom čase sa zase rozvedú.

Každý niečo získa:  Clay chce zložiť advokátske skúšky, získať doktorát z práva a pracovať v otcovej firme. Cath bude mať zaplatené štúdium a postarané o dieťa. A obaja budú mať pokoj od ctižiadostivého Herba Andersona! 

Môžu ale obaja mladí ľudia spolu žiť tak dlho v jednej domácnosti v predstieranom manželstve?                                                                                                         

 

Veľmi pekné čítanie, odporúčam!

Spracovala Elen

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky LaVyrle Spencer

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

vynikajúca;

(maja, 15. 1. 2015 22:41)

Každému odporúčam čítala som ju jedným dichom az do konca

super kniha

(Ria, 11. 12. 2011 19:13)

Tak túto knihu som prečítala už 3x a po jej prečítaní mám taký zvlaštny pocit. Páči sa mi je úžasná a verím že po čase si ju prečítam znova. je napísaná uplne prirodzene , proste super kniha :). Mám pocit, že táto sa jej vydarila najviac. Odporúčam každému kto ju chytí do rúk,alebo bude počuť jej názov .

4 hviezdiciek

(nika, 5. 4. 2011 20:33)

tato jedina kniha sa mi od nej pacila( myslim ze ju mam precitanu dvakrat alebo trikrat)..neviem ale iné knihy ma od nej nelákajú :)

Výborná

(Veve, 25. 12. 2010 15:58)

Knihu čítam práve teraz už 6x. Je naozaj úžasná, proste vynikajúce čítanie, ku ktorému sa stále rada vraciam. Autorka ma knihy celkovo dobré, ale myslím, že táto sa jej vydarila najviac!

skvelá

(Martina, 4. 6. 2009 21:17)

tá kniha je užasna treba uznať spisovaťeľka má talent.No kniha je veľmi dobre prepracovaná i ked by som osobne chela 2časť strašne sa mi zapačila neni nudzu u štasťne chvíľe ale i o hadky a uzmierovania všetko ja skvele popisane a pekne podrobne

nazor

(lubica1995, 28. 3. 2009 13:58)

Kniha je krásna a nieje prehnane vyumelkovaná. L.V.S. to jednoducho vie.

Katka, spokojná? :-)

(Elen, 30. 12. 2008 18:23)

Musela som sa ku knihe vrátiť, lebo som ju čítala už dosť dávno - to sa to potom ťažko komentuje, keď to spätne hodnotíte... Dúfam, že tentokrát sú informácie dosť vyčerpávajúce... zase nechcem pokaziť niekomu zážitok z čítania. A táto kniha je naozaj výborná.

škoda

(katka, 29. 12. 2008 14:04)

no mohla si to aj viac okomentovať