Choď na obsah Choď na menu
 


Poučka o podstate predvídateľnosti Katherín (John Green)

poucka-o-podstate2.jpg
Predstavte si, že by ste vedeli predpovedať úspešnosť partnerského vzťahu. Že by ste poznali  vzorec pre jeho vývoj. Povedzme podľa špeciálnej matematickej poučky. Hmm, veční zberači kopačiek by vás určite zo srdca ďakovali...

Možno krkolomný názov, no originálny a výstižný. Poučka o podstate predvídateľnosti Katherín. John Green sa aj na Slovensku preslávil dvoma hitmi, Na vine sú hviezdy a Papierové mestá. Teraz je tu s novým príbehom, ktorý prestížny Publishers Weekly označil za „doteraz najlepšiu Greenovu knihu“.

 

„Zábavné, svieže a nepredvídateľné.“
- The Mineapolis Star Tribune


Colin je normálny chalan, ktorý práve zmaturoval a dostal kopačky od svojej devätnástej Katheriny. Áno, devätnástej - má totiž slabosť pre dievčatá s týmto menom. A teraz má pocit, že jeho život sa rozbil na márne kúsky.
 

Pozrite si originálny trailer k tejto novinke:

Ešteže má Colin na blízku najlepšieho kamoša Hassana, ktorý neznáša vyplakávanie a sebaľútosť. Skôr ako Colin stihne povedať ´Katherine´, ocitne sa na šialenom road tripe. Vo vrecku má 10-tisíc doláčov, za pätami krvilačného diviaka a vedľa neho sedí Hassan. To bude jazda!

Colinovi však chýba Katherine a preto má jasný cieľ: dokázať platnosť Poučky o podstate predvídateľnosti Katherín. Dúfa, že pomocou nej získa možnosť predpovedať budúcnosť akéhokoľvek vzťahu a tak pomstí všetkých nešťastných zberačov kopačiek.
No láska i Colin sú nevypočítateľní. Láska sa neriadi žiadnymi poučkami a do jeho života vstúpi dievča, ktoré sa volá... Ale neprezrádzajme.

 

Poučka o podstate predvídateľnosti Katherín je opäť zábavný a originálny príbeh, na aké sme si u Johna Greena už zvykli. Budete sa smiať a budú vám tiecť slzy po tvári. A možno spolu s Colinom pochopíte, že človek nemusí byť mladým géniom, aby zmenil svet!

 

„Vnímavý a inteligentný príbeh. Humor, na ktorom sa nahlas smejete, je príjemne študentský až ľahko intelektuálny.“
- Booklist

„Uznávaný americký „road trip“, ktorý je satirou a súčasne poctou mnohým velebeným predchodcom.“
- The Horn Book

 

Začítajte sa do hneď teraz do novinky Poučka o podstate predvídateľnosti Katherín.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.