Choď na obsah Choď na menu
 


Rodený krásavec

Rodený krásavec

 

Obrázok

V originále: Natural Born Charmer (2007)

Vydal: Ikar 2008

Obrázok Mladý úspešný futbalista Chicago Stars Dean Robillard jedného dňa zbadá na diaľnici to, čo by si nikdy v živote nevedel ani predstaviť. Mladú ženu v bobrom kostýme.
Blue Baileyová mala v úmysle zabiť svojho bývalého priateľa. Alebo mu aspoň poriadne zavariť. Pokiaľ ide o bobrí kostým... Život sa s ňou nikdy nemaznal, a tak popri maľovaní portrétov zvykne pózovať v bobrom kožúšku v rámci reklamy pre istú firmu. A keď jej známy americký futbalista s tvárou modela ponúkne odvoz v športiaku za stotisíc dolárov, neváha a nasadne. A keďže pod kostýmom nemá na tele už nič, jej jedinou povinnosťou bude zabávať ho...a zostať oblečená. Leto vrcholí a potulná maliarka portrétov a šarmantný futbalista spolu rozohrávajú hru, pri ktorej chcú na jednej strane získať všetko, no na druhej strane nechcú nič stratiť.

Obrázok

 

Tak som troška zmenila žáner a siahla po knihe zo súčasnosti – pravdaže šla som na istotu, knihy od Philipsovej ma doteraz nesklamali, a rovnako to bolo i s touto.

 

 

Philipsová píše úžasné príbehy plné humoru a romantiky, v ktorých sa hlavný hrdinovia občas zapletú do nezvyčajných situácií a tiež mám pri nich pocit ako by som čítala rozprávku.

 

 

Dean – úspešný futbalista, milionár, ktorý zarobil nielen na svojom talente pre futbal ale hlavne na svojom vzhľade a charizme. Ale to všetko je maska, ktorú nosí Dean tak dlho, že si život bez nej nevie predstaviť. Aby trocha zrelaxoval vydá sa navštíviť farmu, ktorú nedávno kúpila skontrolovať ako prebiehajú práce na jej prestavbe. Cesto narazí na stopujúcu bobricu, ktorej po chvíľke váhania zastaví a to z jednoduchého dôvodu – nudí sa!

 

 

Blue sa ale nenudí vôbec – je doslova na mizine a tých pár vecí čo jej zostalo nemá žiadnu hodnotu –je v cudzom meste a naivne opäť naletela svojmu bývalému priateľovi.

 

 

Ale to pre Blue nie je nič nové, pri jej kočovnom spôsobe života nikdy nikde nevydrží viac ako pár mesiacov a rozhodne sa na nič a na nikoho neviaže po tom čo sa niekoľkokrát popálila už nevyhľadáva bližšie vzťahy s ľuďmi a radšej opúšťa ona ich ako by mohli opustiť oni ju.

 

 

Teraz však Blue spadla predsa len dosť hlboko a rozhodne sa že Deanova pomoc by sa jej hodila – nič však nie je zadarmo, a každý bude musieť čo to zaplatiť.

 

 

A tak sa spustí séria neobyčajne zábavných a dojímavých momentov, keď sa budú musieť prekonať staré krivdy a vytiahnuť na svetlo staré tajomstvá, aby sa mohli nadviazať nové hlbšie vzťahy, niektorí budú musieť dospieť a iní zmeniť svoj spôsob života aby mohli vytvoriť to o čo v živote ozaj ide milujúcu rodinu.

 

 

Strašne dobré čítanie, od začiatku do konca pútavé a dojímavé (aj nejaké slzičky som uronila).

 

 

 

 

Spracovala LENKA

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Susan Elizabeth Phillips

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

pútavá

(lubica1995, 9. 8. 2012 21:09)

Po dlhej dobe som chytila do rúk knihu, ktorú som nepustila až do konca. Od začiatku do konca sa dala čítať, chvíľami ma prekvapovala, čo sa nestáva často. Veľa som sa nasmiala, manžel nechápal, čo sa deje. Skutočne dobrá kniha. Len musím podotknúť, že medzi jednotlivými knihami od autorky treba dodržať odstup. Čítala som tri po sebe a zdali sa mi byť dosť podobné, čo sa týka humoru, dokonca aj sledu udalostí... ale jedna s lepších.