Choď na obsah Choď na menu
 


Sama sebou

 

Lisa Renee Jonesová

Sama sebou 

Vzrušujúce tajomstvo záhadných denníkov

Ikar 2014

sama-sebou.jpg

Vychádza druhý diel  celosvetovo úspešnej erotickej série, o ktorej americkí kritici tvrdia, že sa v nej mieša Päťdesiat odtieňov sivej a Základný inštinkt. V prvej časti Keby som bola tebou nájde mladá učiteľka Sara denník akejsi Rebeccy. Neodolá, nakukne doň a nájde v ňom šteklivé opisy ľúbostnej aféry s neznámym mužom. Začne po Rebecce pátrať...v druhej časti Sama sebou sa posúvame ďalej.

 Sara stále pátra po záhadnej Rebecce, autorke tajomných erotických denníkov, ktoré ju uchvátili, ale i vystrašili. Mučivo túži uspokojiť požiadavky nového šéfa a čoraz väčšmi sa zamotáva do vášnivého zväzku s búrlivým a charizmatickým umelcom Chrisom Meritom.

Teraz však Sara musí čeliť aj minulosti a tá ju prenasleduje rovnako neúnavne ako Rebeccin rukopis. Zakotví v bezpečnom náručí milovaného muža a prezradí mu svoje najintímnejšie tajomstvá. Jej najstrašnejšie predstavy sa stanú skutočnosťou. Nie je však pocit bezpečia len ilúziou? Možno sa všetko obráti naruby, keď konečne vyjde na povrch pravda o Rebecce.

Sara sa krok za krokom približuje k odpovedi na otázku, čo sa s Rebeccou stalo. Jej život je o čosi zaujímavejší ako pokojná kariéra učiteľky, ktorou bola predtým, ale tiež nebezpečnejší a až príliš sa začína podobať na príbeh Rebeccy. A ten je v očiach Sary čoraz zlovestnejší a znepokojivý.

Sama sebou je vzrušujúci príbeh od prvých strán. Autorka veľmi rafinovane podsúva čitateľom napätie, prekvapenia i odhalenia, takže vám nezostáva nič iné, len čítať ďalej, aby ste sa dopátrali k odpovedi na neodbytnú otázku: ako to je s Rebeccou a jej denníkom? A táto otázka vás bude zožierať ešte poriadne dlho...

RECENZIA

opäť som sa raz presvedčila, že sa neoplatí čítať sériu od stredu , pretože mi celkom ušiel začiatok. Dlho som musela listovať, kým som sa ako tak dostala do obrazu, pochopila o čom tá kniha je, kto je Sára, Chris a Rebeka.

Autorka v druhej časti rovno naskočila do rozbehnutého vlaku a posúvala príbeh ďalej. Hneď na úvod odporúčanie :  berte najprv do ruky prvú časť trilógie a až potom pokračujte ďalej.

Recenzie sa vyjadrujú o tejto knihe ako o nástupkyni 50 odtieňov, a keďže som ju nečítala, neviem ani posúdiť ani vyvrátiť, jedno je však isté, v tejto knihe to iskrí drsnejšou erotikou, ktorá však nepôsobí vulgárne a to je veľké plus.

Autorke nemožno uprieť rozprávačský talent a zmysel pre rovnováhu. Napätie sa vyvážene strieda s erotickými scénami i pokojnejšími pasážami, ktoré vás takto nútia čítať ďalej a ďalej.  Je to netradičný erotický román s detektívnou zápletkou, popretkávaný emóciami, ktorý tak trochu vybočuje zo zaužívaných koľají a zaujímavý je príbehom. Autorka posúva pomyselnú latku erotického románu o poznanie vyššie.

Ibaže...

... neviem, či to bol úmysel, no hlavná hrdinka mi k srdcu neprirástla ani trochu. Citovo labilná, plná nekonečných otázok, mám - nemám, môžem nemôžem, chcem - nechcem, ako pubertiačka, ktorá vlastne nevie čo chce, prípadne nechce. Možno to bolo vysvetlené v predchádzajúcej časti, no netuším, prečo ju denníky o sexuálnych skúsenostiach nezvestnej Rebeky dojali až tak, že ju celkom opantali. Je ochotná strmhlav sa vrhnúť do nebezpečenstva, len aby pochopila čo a prečo sa jej stalo... kto bol vlastne jej sexuálnym milencom a prečo zašla až tak ďaleko a aký to má celé zmysel :) 

Sára pracuje pre galériu, ktorej šéfuje tajomný Mark, rival jej súčasného priateľa Chrisa, ktorý ju emočne i sexuálne ovláda, miluje a chráni. Bohatý princ, pán dokonalý je fakt dokonalý, rozhodne je viac sympatickejší ako citovo labilná Sára.Napriek tomu, že obaja sú plní nevypovedaných tajomstiev, pátrania po minulosti,  v ich vzťahu to iskrí. Nad všetkým sa vznášajú úryvky z denníka zmiznutej Rebeky. 

Skrátka, kniha je plná narážok, nedopovedaných myšlienok, pochybností, vŕtaní sa v minulosti, vo vlastnom nevyrovnanom vnútre, v sexuálnom víre - a práve tieto pasáže knihu zachránili. Bez predsudkov a falošnej skromnosti môžem s čistým srdcom povedať, že tieto sú napísané skvele - právom sa titul stal erotickým bestsellerom. 

Zbytok... 

...ako som napísala na úvod - možno som len naskočila do rozbehnutého vlaku a nepochopila celkom odkaz prvej časti.S určitosťou však momentálne neviem posúdiť, či to ešte chcem skúsiť... Možno niekedy v budúcnosti, keď sa dostanem ku komplet sérii, to risknem ešte raz a dám jej druhú šancu.      

Aktuálne:

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.