Choď na obsah Choď na menu
 


Sladký ocko

Kleypas Lisa

Sladký ocko

Sugar Daddy (2007)

IKAR (2010)

Obrázok Svojimi pôsobivými a vzrušujúcimi románmi očarila Lisa Kleypasová milióny čitateľov. Teraz vám ponúka príbeh jednej zo svojich najnezabudnuteľnejších postáv...
Ona pochádza z nesprávnej strany kempového mestečka.
Liberty Jonesová má sny a odhodlanie, ktoré ju ženú preč z texaského Welcome, ak sa jej podarí prinútiť svoje divé srdce, aby neovládlo jej myseľ. Hardy Cates miluje Liberty, no lásku k nej považuje za zakázanú. Jeho ambície sú väčšie než živorenie vo Welcome a Liberty je zbytočná komplikácia. Oboch však k sebe ťahá niečo magické a opojné – nebezpečná príťažlivosť, silnejšia ako oni sami.
On je jediný muž, ktorého nemôže mať.
Keď Hardy opúšťa mestečko, aby uskutočnil svoje plány, Liberty sa po smrti matky ocitá s mladšou sestrou, ktorú vychováva sama. Po čase sa zoznamuje s bohatým magnátom – sladkým oteckom, ako sa v Texase hovorí. Ich vzťah je však hlbší, než si ľudia myslia, a Liberty začína postupne odhaľovať tajomstvá z minulosti svojej rodiny.
Naplnia túžby svojich sŕdc – alebo ich rozdelí hlboký žiaľ?

 

Tento román od mojej obľúbenej Lisy bol priznám sa veľkým prekvapením. Priznám sa že k románom zo súčasnosti pristupujem poväčšine dosť opatrne, mám niekoľko autoriek, o ktorých viem že ani román zo súčasnosti ma nesklame, ale od Kleypasovej som doposiaľ nič také nečítala. A myslím že táto séria je týmto jedinečná, zvyšok Lisynej tvorby tvoria historické romance. Sprvu mi celkom nesedel štýl akým je kniha písaná, ide o rozprávanie v prvej osobe. Tak mi troška trvalo kým som tomu prišla na chuť, pretože v knihách mám rada viacpohľadovosť, rada si prečítam čo si myslia i ostatné postavy a tiež mám rada ak sa vyvíja druhoplánovo i ďalšia zápletka okrem tej hlavnej. No v tomto románe nič podobné nenájdeme, celý príbeh sleduje čitateľ očami hlavnej hrdinky Liberty, ide vlastne o jej životný príbeh a o hľadanie jej šťastia a životnej lásky. Príbeh Liberty začína, keď sa ona s mamou nasťahujú do mestečka Welkome. Príbeh je písaný neskutočne pútavo a vy prežívate všetko spolu s Liberty a otáčate stránku za stránkou v napätom očakávaní, ako to vlastne s Liberty skončí a kto sa stane mužom jej života, pretože i to ostáva takmer do konca knihy záhadou, a čitateľovi neostáva nič iné len držať Liberty palce, aby sa rozhodla správne.

 

Liberty je hrdinka, ktorý má svoje chyby, i vášne, zmieta sa v citoch a spomienkach, ale i napriek tomu jej fandíte aby konečne po všetkom čím prešla našla i ona svoj kúsok šťastia. Jednoznačne pútavé čítanie, ja strhávam jedno srdiečko za tú jednopohľadovosť, ktorá mi celkom nesadla. A rozhodne sa teším na Modrookého diabla.

Spracovala LENKA

Travis
Sugar Daddy (2007) - Sladký ocko (Ikar 2010)
Blue-eyed Devil (2008)- Modrooký diabol (prpravuje Ikar)
Smooth-talking Stranger (2009)

 

Náhľad fotografií zo zložky Lisa Kleypas

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Výborná kniha

(JANA, 4. 3. 2011 10:47)

Naozaj vynikajúca kniha, netradične napísaná v 1. osobe! Od Lisy Kleypasovej som ešte nič zlé nečítala..........Doporučujem všetky knihy od tejto autorky pre všetky romantické duše!

Travis

(Jenny, 21. 11. 2010 17:45)

Tak teda 1. 12. 2010 by nám mal vyjsť Modrooký diabol a Ikar už pripravuje aj tretiu časť tejto série - Sladký šepot cudzinca. Inak modrooký diabol bude mať otrasnú obálku ako nič horšie som snáď ani nevidela.... Nechápem Ikar... to určite neprospeje predajnosti keď na knihu zabijú taký nechutný gýč..... Najkrajšie obaly na knihy od Kleypas jednoznačne robí Domino.... sú v češtine ale sú pekné a jednoduché.

odporucam

(veronika, 19. 11. 2010 19:14)

musim priznat ze je to nieco nezvycajne a hlavne originalne....vo vacsine knih uz v 1.kapitole viete koho si vezme hlavna postava....v tejto knihe to zistite az v poslednej :D ...mne osobne sa tato kniha velmi pacila a ta
1. osoba sa ktomu perfektne hodila :-)

aj keď...

(plosky, 8. 11. 2010 20:04)

napriek tomu že ma kniha úplne neočarila, určite si kúpim a prečítam aj ostatné dva diel vzhľadom na to že ide o moju obľúbenú autorku. Možno to je však spôsobené aj tým že ide o súčastnosť. Ale prečítať sa to dá :-)))

pre Jenny

(Holie, 8. 11. 2010 19:43)

Modrooký diabol by mal podla vsetkeho vyjst v decembri,myslim,že konkrétne to má byť 1.12.2010

originálne...

(Lussiii, 20. 10. 2010 21:12)

...tak tato kniha je niečo uplne nove od Kleypasovej, veľmi nezvyklí štýl, hlavne rozprávanie v 1 os. Ale to mu vobec neuberá na príťažlivosti, aj ked mne sa na to dosť ťažko zvykalo. Každopádne príbeh je skvelý, žiadne sladké reči a "čaje o piatej". Príbeh mladej ženy a životných skúškach. Do konca nebudete tušiť ako sa to skončí. Veľmi napínavé, veľmi moderné...Teším sa na "Modrookého diabla"!

nová séria

(Barca, 20. 10. 2010 12:22)

... od Lisy ma potešila a na túto knihu sa veľmi teším aj ja, Lisa je moja obľúbená autorka... tiež by ma ale zaujímalo, čo s Hatthawayovcami? to fakt Ikar skornčil s touto sériou po dvoch knihách? a to som sa začala tešiť na zvyšok rodiny, najmä na guvernantku :))

Modrooký diabol

(Jenny, 3. 10. 2010 13:23)

Jeeej, naozaj u nás výjde aj pokračovanie Sladkého ocka? :))) A neviete mi niekto povedať kedy asi?????

Aspoň niečo...

(Holie, 7. 9. 2010 16:48)

...od Lisy Kleypas.Nehorázne sa na túto knihu teším,už ju mám aj objednanú,neviem sa dočkať =) Ale som sklamaná,že Ikar nepokračuje v už začatej sérii o rodine Hathawaysovcov =(( To je preveľká škoda.Darmo,že ďalšie diely vyšli v čestine,predsa len je lepšie mať doma celú sériu v tom istom jazyku,ale čo už,môžeme byť rady,že vydávajú aspoň túto knihu.Len dúfam,že aspoň túto sériu Travis vydajú celú...