Choď na obsah Choď na menu
 


Slzy mesiaca

Nora Roberts

Slzy mesiaca

Obrázok

V originále Tears of the Moon (2000) / v ČR Měsíční perly Alpress 2009

Vydal: Columbus, 2001
Obrázok Anotácia:

V románe Slzy mesiaca autorka ďalej rozohráva osudy Jude a jej manžela Aidana Gallaghera, Darcy Gallagherovej, rodiny O´Toolovcov a ďalších postáv z prímorskej dediny Ardmore.

V strede príbehu však tentoraz stojí Brenna O´Toolová, veľmi prakticky zmýšľajúca, trochu tvrdohlavá dievčina, ktorá vždy vytrvalo ide za svojím cieľom. So Shawnom Gallagherom, Aidanovým bratom ju spája priateľstvo a spomienky na spoločne prežité detstvo.

Brenna a Shawn sú však ako oheň a voda - ona výbušná, on pokojný, večne sa vznášajúci vo svete tónov a hudby, ktorá je jeho koníčkom. Keď sa ich vzťah, dovtedy plný vzájomného kamarátskeho podpichovania, začne meniť, prináša zo sebou nejednu vášnivú búrku, pripomínajúcu burácajúce more...
Obrázok

Shawn Gallagher je pohodový chlapík, ktorému je práca – robí kuchára v rodinnom hostinci – koníčkom. Všetci Gallagherovci sú hudobne založení a nadaní, a Shawn nie je výnimka; okrem varenia žije hlavne pre hudbu. Nemá ani potuchy o tom, že jeho dávna kamarátka Brenna je doňho zahľadená. Brenna je šikovné, technicky nadané dievča, ktoré chodí oblečené v montérkach a čižmách a pomáha otcovi v opravárskej firme. Už dlho sa jej páči Shawn – ktorý je veľmi prekvapený, keď zistí, čo k nemu Brenna cíti. (Pokiaľ si dobre pamätám, Brenna mu len tak nezáväzne, konverzačným tónom navrhne sex, aj keď jej to samozrejme nie je ľahostajné ) Má trocha zábrany, lebo ju vždy bral ako mladšiu sestru, ale keďže rozprávkový motív pokračuje, je si s Brennou súdený. Aj ďalšie srdcia si musia nájsť k sebe cestu, aby kliatba, ktorá spočíva na lady Gwen a jej rytierovi, bola prelomená. Tri páry sa musia do seba zaľúbiť, šesť mladých ľudí musí nájsť vzájomné šťastie, aby duchovia minulosti konečne našli pokoj. N. Roberts opäť používa nádhernú írsku krajinu ako skvelú kulisu k príbehu, ale už som nebola taká uchvátená ako pri prvom dieli. Už to nebolo také útulné a dych vyrážajúce zároveň. Jednak som si na to už zvykla, teda už to nebolo originálne, a ani Brenna mi nebola až taká sympatická ako Jude z jednotky. Asi mi v nej chýbala ženskosť. A v podstate ani Shawn asi nebola „moja šálka kávy“. Keby som túto knihu čítala ako prvú, pred „Drahokamami slnka“, asi by sa mi páčila viac. Takto to bol len opakujúci sa motív, opakujúce sa kulisy, len s inými hlavnými hrdinami. Nie zlé, len nič nové a prevratné.

Irish Gallagher's Pub


Drahokamy slnka/Sluneční drahokamy Jewels of the sun 2000 ColumbusSk
Slzy mesiaca/ Měsíční perly
Tears of the Moon 2001 ColumbusSk
Srdce mora Heart of the sea 2002 ColumbusSk

Spracovala KRISTÍNA

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Nora Roberts

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.