Choď na obsah Choď na menu
 


Snívaj svoj sen

Phillips Susan Elizabeth

Snívaj svoj sen

Vydavateľstvo: Ikar, 2002

Dream a Little Dream (1998)

Obrázok Krásna mladá vdova Rachel sa vracia na starom aute, s prázdnou peňaženkou a päťročným synom späť do mesta, kde predtým žila. Jej minulosť je poznačená škandálmi nebohého manžela. Rachel je však odhodlaná bojovať. Zoznámi sa s Gabom ktorý po prežitej osobnej tragédii túži po samote, ale krásnej Rachel neodolá. Zaľúbená Rachel sníva o spoločnom živote, ale vie, že jej sny sú nereálne. Rozhodne sa mesto opustiť. No v poslednej chvíli všetko dopadne inak

Rachel a Gabe sú ľudia, ktorý stratili v živote všetko čo sa dá stratiť a na čom im skutočne záležalo, obaja sú takpovediac na dne.

Rachel stratila všetok majetok, domov, ľudia ňou kvôli jej minulosti opovrhujú a mstia sa jej. Rachel stráca už i posledné kúsky hrdosti ktorá jej ostala. Jediné čo má a o čo nechce prísť je jej syn Edward, pre ktorého urobí úplne všetko na svete. Preto sa vracia na miesto kde ju nenávidia takmer všetci. (Rachelin manžel bol kazateľ, ktorý mámil od ľudí peniaze a potom ich spreneveril, pred svojou smrťou zvalil všetku svoju vinu na Rachel, vraj to robil kvôli nej...)

Gabovi nechýba majetok a ani postavenie, stratil však v živote oveľa viac, milovanú ženu a syna, jeho život nemá už žiaden zmysel..

Keď sa títo dvaja ľudia stretnú nič od seba neočakávajú a ani nechcú a už vôbec nedúfajú, že dostanú druhú šancu nájsť skutočné šťastie.

Príbeh je štvrtým zo série, ale viacmenej voľne nadväzuje len na knihu Iba moje dieťa .

Phillipsovej knihy ktoré som doteraz čítala boli viacmenej vždy okorenené množstvom humoru a zábavných scén. V tejto knihe však pri toľkom smútku a tragédii oboch hrdinov akosi na humor neostalo miesto . Takže toto je trocha iná Phillipsová na akú sme boli zvyknutí.

Príbeh je veľmi emotívny a a ja som spotrebovala poriadnu zásobu vreckoviek. Podstatné však je, že keď sa začítate potom už knihu nebudete vedieť pustiť z ruky kým sa nedostanete až na koniec. Knihu jednoznačne odporúčam, je sa však treba pripraviť na tú záplavu emócii, ktorými je kniha nasiaknutá. 


 

Spracovala LENKA

Chicago Stars / Bonner Brothers
It Had to Be You (1994)
Heaven Texas (1995)
Nobody's Baby But Mine (1997) - Iba moje dieťa - (Ikar 2009) - Chci jen dite
Dream a Little Dream (1998) - Snívaj svoj sen (Ikar 2002) - Splneny sen
This Heart of Mine (2001)
Match Me If You Can (2005)
Natural Born Charmer (2007) - Rodeny krasavec (Ikar 2008)  - Rozeny svudce
 

 

Náhľad fotografií zo zložky Susan Elizabeth Phillips

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

výborná

(dora, 2. 1. 2011 17:41)

zatiaľ sa mi táto kniha páčila najviac. musím uznať, že píše naozaj skvelé romány táto spisovateľka. natrafila som na ňu úplnou náhodou a skutočne nesklamala.

kniha

(Patricia, 16. 12. 2010 16:54)

škoda že som nečitala prvú časť lebo táto kniha je veľmi dobrá....aj v tejto knihe bol iba okrajovo spomenutý príbeh najstaršieho z bratov...výborná kniha

Skúsim

(Kitty, 14. 12. 2010 20:40)

Tak túto knihu som nečítala, ale ostatné od Susan Rodený krásavec, Iba moje dieťa a Divoška z Mississippi boli bombové a aj keď tejto chýba ten humor čo sa mi na predchádzajúcich páčil asi si ju prečítam ak sa mi dostane do rúk, už len preto že som zvedavá ako to s nimi dopadne

super

(Jožka, 14. 12. 2010 17:15)

Od tejto knihy som sa nemohla odlepiť:))).......začiatok ma síce trochu udivoval, no koniec je fantastický ,.......čitala som to aj viac krát:)

Ona...(S.E.P)

(Lenka P. , 14. 12. 2010 15:35)

píše užasné knihy. Prečítala som len tri, zatiaľ, ale mám z nej skvelý pocit.

zatiaľ

(Marek, 14. 12. 2010 14:53)

som čítal len príbeh Gabovho brata, kde bol on len spomenutý ako odcestovaný kvôli tragédii, ktorá sa mu prihodila. No hej, zdá sa, že tu humor trochu chýba, ale aj tak sa na ňu chystám :-)