Choď na obsah Choď na menu
 


Solitaire (Alice Osemanová)

solitaire.jpg
Tori je poriadne čudná baba. Taká tá smutná zamračená osoba, ktorá miluje akurát tri veci - rada spí, bloguje a zaujímajú ju filmy. „Tori, vyzeráš, akoby si sa chystala skočiť z mosta,“ prihovorí sa jej Becky. A presne ju vystihuje. Aj Vianoce sú častejšie, ako má Tori dobrú náladu.

Na začiatku školského roka sa stretne so svojím kamošom Lucasom a spozná Michaela, o ktorom však tvrdí, že ju len otravuje a vôbec ho nemusí.
A potom je tu organizácia
Solitaire, ktorá začne robiť kanadské žartíky. Tie postupne prestávajú byť vtipné a skôr sú nebezpečné. No blog Solitaire.co.uk jej začne trošku meniť život...

Vlani, pred tým všetkým, čo sa stalo s Charliem a predtým, než sa musela vysporiadať s maturitou a prihláškou na vysokú a faktom, že jedného dňa naozaj bude musieť začať s ľuďmi hovoriť... mala priateľov. Všetko bolo úplne inak a teraz sa to skončilo. Prišiel Solitaire. A Michael Holden.

Solitaire je netradičný príbeh zo strednej školy. Krátke kapitoly, jednoduché vety a pútavé tínedžerské prostredie vás vtiahne, pobaví, prinúti zamyslieť sa.
Tori asi nebudete mať spočiatku radi. Je pesimistická a pri čítaní si neraz poviete – tak takáto by som určite nechcela byť. Pozerať na svet len cez čiernobiele okuliare.
Pravdepodobne sa vám zapáči Michael, ktorý je vtipný, mierne záhadný a tak trochu čudný. Ale sympatickým spôsobom.

Autorka Alice Osemanová je mladučká, knihu Solitaire začala písať ako 17-ročná, no dokázala preraziť a zaujať. Zvolila hovorový jazyk mladých, netradičnú hrdinku a najmä príbeh, v ktorom musíte čítať medzi riadkami. 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.