Choď na obsah Choď na menu
 


Zmilovanie

Julie GARWOOD

ZMILOVANIE

MERCY

Vydavateľstvo: Ikar, 2005

Obrázok ANOTÁCIA:

Michelle Renardová si po návrate z praxe v New Orleans zakladá vlastnú kliniku v rodnom mestečku Bowen. Na poslednom večierku sa zoznámi s uznávaným právnikom Theom Buchananom, ktorý má predniesť slávnostný príhovor. Keď Theo takmer podľahne dlho potláčanej nevoľnosti, Michelle mu pohotovo zachráni život. Theo onedlho dostane príležitosť zachrániť život Michelle, keď ju navštívi v Bowene, aby sa jej poďakoval za pomoc. Michelle sa vďaka nečakanému dedičstvu dostane do pozornosti Tajného klubu – skupiny štyroch uhladených zločincov, ktorí sú pre peniaze schopní čohokoľvek. Svoju pozornosť obrátia na Michelle z obavy, že by ich mohla usvedčiť z milosrdnej vraždy manželky jedného z nich. Chce Theo skutočne len pomôcť, alebo mu ide o viac? Michelle je bystá a krásna a Theo začína po jej boku prežívať dosiaľ nepoznané šťastie...

 

Image and video hosting by TinyPic

Keď sa Ellie Renardová po pôrode Michell už neprebrala z bezvedomia, padla celá výchova malej dcérky na plecia Jakea Renarda. Jack mal okrem malej dcérky ešte dvoch synov: Remyho a o rok mladšieho Johna Paula. Keď vyhral v lotérii 60 tisíc dolárov, otvoril si bar Labuť.

Michelle mala trochu nevšedné detstvo: spočiatku nechodila do školy, lebo podľa Jacka nepotrebovala vzdelanie. Chodila s otcom na ryby a na nočné zmeny do baru. Neskôr, na niekoľkonásobné výzvy sociálneho úradu nastúpila do tretieho ročníka základnej školy. Keď v škole zistili, že Michelle má vysoké IQ, preradili ju o dva ročníky vyššie. Michelle sa túži stať lekárkou, čo sa jej neskôr i splní. Bratia Michelle naučia, ako sa má brániť, aby sa nestala obeťou šikanovania - takže ovláda tvrdú bojovú školu. A vraj od piatich rokoch vie obdivuhodne narábať s nožom, čo sa prejavovalo pri pitvaní pstruha.

Takto nejako začína príbeh Michelle...

Knihu som čítala už dávnejšie, ale viem, že na mňa neurobila veľmi silný dojem - od Garwood som čítala i lepšie.

Preto dávam 

Spracovala Elen

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Julie Garwood

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Júlia radšej nech píše

(janka, 16. 12. 2008 18:03)

historické romance. Mám taký dojem,že aj ja som tento román čítala a vzhľadom k tomu, že si naň už ani nespomeniem, tak asi nezanechal bohvieaký dojem.