Choď na obsah Choď na menu
 


Ztrácím tě, lásko

Judith McNaught

Ztrácím tě, lásko

Obrázok

V originále: Every Breath You Take (2005, Special edition 2006)

Vydal: Alpress, 2006

Obrázok Anotácia:
Kate doufá, že jí pobyt na čarokrásném karibském ostrově pomůže zklidnit zjitřené city po otcově smrti. Když potká Mitchella, muže obestřeného záhadami, propadne jeho kouzlu. Prožijí spolu nádherné chvíle a Kate brzy nato zjistí, že je těhotná. Protože uvěří pomluvám, že Mitchell je podvodník, o dítěti mu nic neřekne a jejich cesty se rozdělí. Po několika letech dojde k tragédii: jejich malý synek je unesen a Kate nezbude, než aby se nyní obrátila na Mitchella.
Obrázok

Anotácia je dosť presná, takže len pár vecí navyše: Kate Donovanová po nečakanej a podozrivej smrti svojho otca dovolenkuje v Karibiku so svojím priateľom, keď ten musí náhle odletieť domov. V tom čase sa na krásny ostrov dostane aj Mitchell Wyatt, dlho zaznávaný potomok vplyvnej chicagskej rodiny. Wyattovci momentálne prežívajú tragédiu, Mitchellov starší brat zmizol a polícia podozrieva z jeho smrti práve Mitchella. Ten netušiac, že je sledovaný, prichádza do Karibiku obchodne. Zoznámi sa s osamelou Kate a je to príťažlivosť na prvý pohľad. Strávia spolu pár krásnych dní, no potom sa vracia na ostrov Katein priateľ a nahovorí jej o Mitchellovi nepekné veci. Vystresovaná Kate uverí a je rozhodnutá sa odteraz Mitchellovi vyhýbať... Kniha začína sľubne: detektívnou zápletkou. No potom to stratilo na grádoch, pretože vzťah Kate a Mitchella mi prišiel dosť nepravdepodobný. Je 21. storočie, ktorá rozumná žena by išla do postele s neznámym mužom len s hormonálnou antikoncepciou a ktorý inteligentný muž by bol taký nezodpovedný? Tak isto tie detektívne zápletky, ktoré mohli byť ťahúňom knihy, keď už vzťah zlyhal, sa buď vôbec nevysvetlili (smrť Kateinho otca) alebo vyriešili až príliš ľahko (zmiznutie Mitchellovho brata). V knihe je kopa nedotiahnutých vecí, očividne bola písaná narýchlo. Judith sa to pokúsila zachrániť rozšírenou verziou, ale hoci som ju nečítala, myslím, že s tým, čo už mala, sa veľa urobiť nedalo. Nepomohlo ani to, že do románu priam napchala postavy zo svojich veleúspešných diel Paradise a Perfect. Kniha ma zaujala len na pár kapitol a preto jej dávam „až“ dve srdiečka.

Spracovala Kristína

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Judith McNaught

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

ahoj

(lubica1995, 29. 8. 2010 20:59)

Ďakujem, by som sa tešila. :)

pre Ľubicu

(Kristína, 4. 7. 2009 13:07)

ahojky, podľa Tvojej recenzie súdim, žeby sa Ti kniha páčila, keby bola trochu rozšírená, však? Čítala som, že Judith McNaught túto knihu rozšírila práve v mieste, kde sa Kate a Mitchell po dvoch rokoch znovu stretávajú a zrejme to už pôsobí trochu lepšie. Ak sa niekedy dostanem k tej rozšírenej verzii, dám vedieť :-)

Nazor

(lubica1995, 1. 7. 2009 22:00)

Ahoj Kristína. Je pravda, že kniha začala slubne, až do polovičky sa v nej rozoberá jediný výkend strávený spločne a zrazu- hop, chlapček má dva roky, Kate zavolá Mitchellovi a je to. On nieje ani rozhorčený, ani prehnane šťasný....proste sa usmiali a bolo. Akoby knihe chýbali minimalne 4 Kapitpoly. To, že sa zápletky s vraždami vyriešli tak rýchlo mi nevadilo, skôr tá posledná s ich synom, to bolo rýchlo..chybalo tam trošku napetia.