Choď na obsah Choď na menu
 


Zvolila si lásku

zvolila-som-si-lasku.jpg
Mohla sa hnevať na celý svet. Nenávidieť ľudí. Zatrpknúť a utiahnuť sa do ulity.
Napriek tomu to neurobila, hoci srdce jej pukalo.
Zvolila si lásku. Nie hnev, nenávisť alebo frustráciu.

Prečítajte si jedinečný príbeh Scarlett, ktorej zavraždili syna, no ona nepodľahla smútku.
Pretože láska je silnejšia.

 

„S láskou venujem svojim dvom synom, J. T-mu a Jessemu, ktorých milujem celým svojím srdcom. Jeden je môj anjel na zemi, druhý v nebi .“

Takéto venovanie v úvode knihy hovorí za všetko.
Scarlett prišla o syna počas krvavého masakru v základnej škole Sandy Hook v decembri 2012. Ten deň sa začal ako všetky ostatné...no navždy zmenil jej život.

Svoj srdcervúci príbeh opisuje v knihe Zvolila som si lásku.
Nie je to kniha o násilí, brutálnej vražde jej milovaného syna.
Je to príbeh o láske a schopnosti prežiť. Ukazuje nám, ako sa dá prekonať niečo nepredstaviteľné. Ako nájsť odvahu, keď si myslíte, že už žiadnej niet a ako si zvoliť lásku namiesto hnevu, strachu a pomsty.

 

Lekár prišiel priamo ku mne, kľakol si na jedno koleno hneď vedľa mojej stoličky.
„Neexistuje žiadna ľahká cesta, ako vám to povedať... Váš syn je mŕtvy.“
Dívala som sa mu uprene do očí a nedokázala som povedať nič. V tom momente, som nič necítila, nemohla som sa ani pohnúť, ani plakať. J. T. začal vzlykať, tak som ho z celej sily objala. Zvyšok rodiny nás obkľúčil a všetci sme sa držali pevne za plecia. Pobozkala som J. T-ho a išla za Neilom, ktorý stál sám na parkovisku a plakal. Náš vzťah bol zložitý, ale bol to Jesseho otec. Obaja sme práve stratili to najcennejšie, čo sme mali – nášho syna. Pozreli sme sa na seba a objali sa bez slov.

 

Prečítajte si dojímavý príbeh Zvolila som si lásku o silnej žene, ktorá sa napriek tragédii rozhodla žiť ďalej, rozdávať lásku a učiť ľudí o jej nutnosti v každodennom živote. Je nepochybné, že Zvolila som si lásku vás rozplače, dojme, budete cítiť hnev, frustráciu... Keď sa pozriete na fotografie nevinného chlapca, ktoré sú súčasťou knihy. Keď budete o ňom čítať...
Scarlett prežila to najhoršie, čo môže rodič prežiť. Prišla o svojho milovaného syna. Nevinného chlapca, ktorý bol na nesprávnom mieste v nesprávnom čase.
Ako by ste sa cítili? Ako by ste zareagovali vy?
Ona dokázala v sebe nájsť silu, ktorou porazila nenávisť a zvolila si lásku.

 

Scarlett Lewis založila nadáciu Jesse Lewis Choose Love Foundation, v ktorej sa sústreďuje na šírenie lásky a dobra do celého sveta.

Verím, že hnev je pre spoločnosť dôležitá téma. Nenamierite na niekoho zbraň, pokým nie ste nahnevaný alebo ak nie ste obeť... Naše deti si musia uvedomiť, že si môžu vybrať lásku a nie hnev, že si môžu vybrať milosrdenstvo a nie pomstu, a že keď sa rozhodnú, vytvarujú si šťastnú a zdravú budúcnosť. Ak dieťa nevie, že môže ovládať svoj hnev, časom sa môže stať jeho obeťou. Väčšina z nás si môže vedome vybrať medzi láskou a nenávisťou, len si tú voľbu musíme uvedomiť. Môžete si vybrať medzi milosrdenstvom a pomstou.

Zakladám spoločnosť, ktorá sa bude volať Nadácia Jesseho Lewisa Zvoliť si lásku. Budeme deti učiť uvedomiť si, že majú na výber. Práve voľba medzi hnevom a láskou je to, čo robíme každé ráno. Robíme ju v práci, doma, pri deťoch, na ceste a v našich školách.

Väčšina z nás si túto voľbu asi ani neuvedomuje. Jesse napísal svoj odkaz na tabuľu v kuchyni krátko pred tým než zomrel. Tento odkaz napísalo šesťročné dieťa, foneticky a hovorí nám – Liečivá sila lásky. Pre mňa, moju rodinu a pre celý svet to bola správa útechy a inšpirácie. Nadácia Jesseho Lewisa Zvoliť si lásku je náš spôsob, ako pretvoriť hnev v spoločnosti na lásku. Dúfam, že podporíte môj nápad, pretože ja úprimne verím, že spolu môžeme vytvoriť lepší svet. Spolu môžeme z tejto tragédie spraviť okamih, ktorý otočí našu spoločnosť, posilní jedincov a svet vo voľbe lásky.

Ďakujem.